Anglisci > Nauka > Książki > Anglista poleca > Język niemiecki kluczem do języka angielskiego. Język angielski kluczem do języka niemieckiego
InstaLing
Język niemiecki kluczem do języka angielskiego. Język angielski kluczem do języka niemieckiego Drukuj Poleć znajomemu

WYDAWNICTWO – Kanion
TUTUŁ – Język niemiecki kluczem do języka angielskiego. Język angielski kluczem do języka niemieckiego

Gramatyka konfrontatywna
AUTOR - Zdzisław Wawrzyniak, Lucyna Wille

WYDANIE - 2005
ISBN - 9788387808136

CENA - 28,20

 

Czy ucząc się jednocześnie języka angielskiego i niemieckiego pomyślałeś, że można ten fakt wykorzystać, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki? Jeśli chcesz, aby tak się stało sięgnij po publikację 'Język niemiecki kluczem do języka angielskiego. Język angielski kluczem do języka niemieckiego . Gramatyka konfrontatywna' wydawnictwa Kanion.

Książka ukazuje przede wszystkim zbieżności łączące język niemiecki i angielski, jak również różnice. Autorzy skupili się na stworzeniu materiału, który ma pomóc w nauce tego drugiego języka, angielskiego, jeśli Czytelnik zna już tajniki niemieckiego. Niemieckiego zaś, gdy Czytelnik dobrze operuje angielskim. Autorzy także położyli nacisk na ukazanie różnic, które dzielą angielszczyznę i niemczyznę. Dlatego też nie zaniedbali przedstawienia właściwości charakterystycznych wyłącznie dla tych języków. Na pozór trudne zadanie do pokonania zostało uświetnione ciekawą, nie pozbawiona humoru, szatą językową, dzięki czemu czyta się ją znakomicie, a przykładowe zdania ilustrujące określone zjawiska gramatyczne na długo zapadają w pamięć.

Książka została podzielona na cztery części. Pierwsza prezentuje części mowy. Wszystkie są omówione po polsku, a przykłady przedstawione są w języku angielskim, niemieckim i polskim. W drugiej części poruszony został problem składni, natomiast w trzeciej natrafiamy na zadania. Dla mnie, osoby znającej oba języki jest to najciekawszy element całej książki. Tutaj dokładnie widać czy te języki różnią się od siebie, jakie są podobieństwa. Zadania naprawdę wciągają. Część z nich jest prosta, część trochę bardziej skomplikowana. Musimy się trochę nagłówkować i wykazać znajomością języków.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po tą książkę, to już dobry znak. Ja myślę, że warto. Zawsze warto próbować nowości pojawiających się w metodach i sposobach nauki. Ryzykujesz tylko tyle, że część materiału zostanie ci w głowie.

 

Gabriela Oberda

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


                          ISSN: 2080-6760
Forgot Password?


ling.pl - darmowy słownik internetowy: słownik 2 mln haseł
[Szukaj w słowniku]
darmowy sownik angielski


 
Anglisci.pl    2004 - 2017,      ISSN: 2080-6760 Reklama w portalu Anglisci.pl Kontakt z redakcj
| Angielski gramatyka i nauka słówek | słownik angielsko polski | słownik polsko angielski | Katalog: szkoły i kursy językowe |
| asdf.pl | Forum językowe | Program Insta.Ling dla szkół i nauczycieli |