Anglisci > Nauka > Publikacje > English Matters - a few interesting articles > Poznaj Preply - korepetycje online z angielskiego
InstaLing
Poznaj Preply - korepetycje online z angielskiego Drukuj Poleć znajomemu
Średnia ocena użytkownika Brak ocen

Nauka języków obcych to istotny element edukacji. O ile w pokoleniu trzydziestolatków, czterdziestolatków i pięćdziesięciolatków nie trudno spotkać osoby nie mówiące w innych językach niżeli polski, to w młodszym pokoleniu praktycznie są to wyjątki. Za sprawą wprowadzenia obowiązku zdawania matury z języka obcego, jak również obowiązkowej nauki angielskiego od pierwszej klasy szkoły podstawowej nauka języka obcego stała się standardem i naturalna umiejętnością zrównaną z kompetencjami czytania i pisania, czy opanowania tabliczki mnożenia. Oczywiście poziom znajomości języków jest bardzo zróżnicowany. Nie brakuje osób władających wieloma językami, jak i tych, którzy postawili wyłącznie na angielski. Znajomość języków przydaje się zarówno w życiu osobistym, towarzyskim jak i zawodowym. W szczególności język angielski jest istotny, bowiem w XXI wieku przyjął rolę języka internetu, języka uniwersalnego. Bez względu na wiek i etap swego życia zawsze można zacząć naukę języka, czy to pierwszego z języków obcych, czy kolejnego.

 

Im więcej znamy języków, tym łatwiej jest się uczyć kolejnego, jak i porozumiewać się z innymi, funkcjonować w międzynarodowym środowisku. Jedną z innowacyjnych, a cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem metodą jest nauka języka przez Skype. W przeciwieństwie do wielu innych kompetencji, do których niezbędne są zajęcia praktyczne, warsztat, narzędzia, instruktaż, w przypadku nauki języka operujemy wyłącznie aparatem artykulacyjnym. Tym samym oprogramowanie Skype zapewne wszystkie funkcje niezbędne do prowadzenia zajęć językowych. Korepetycje online cechuje wiele zalet począwszy od wygody w ich realizacji, elastyczności czasu w jakim się mają odbywać jak i miejsca aż po indywidualizacje pracy z lektorem, dostosowanie ćwiczeń, tempa nauki do możliwości ucznia. To niesamowita rewolucja na rynku. Wirtualna nauka znana jest już od co najmniej kilku lat kiedy popularne stały się e-kursy językowe oraz nauka języka z komputerem, jednak lekcje za pośrednictwem Skype maja zasadnicza przewagę na e-learningiem. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanego lektora, człowieka, nie zaś zaprogramowaną maszynę, która nie jest elastyczna względem potrzeb ucznia. Kontakt z żywym językiem, ekspresją wypowiedzi, różnorodnym akcentem, to wszystkie cechy, których brakuje e-kursom, przez co są znacznie mniej skuteczne i mniej atrakcyjne niżeli korepetycje przez Skype.

Korzystanie z korepetycji online to czysta przyjemność.

 

Nie dość że zyskujemy ogromny wybór pośród tysięcy ofert lektorów z całego świata, ucząc się nawet bardzo rzadkiego języka nie mamy problemu ze znalezieniem nauczyciela, to w dodatku korepetycje z użyciem Skype są tańsze od udzielanych stacjonarnie. To idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, zabieganych lub kochających naukę w domowym zaciszu. Bezwzględnie warunki nauki przez Skype w porównaniu z zajęciami grupowymi są lepsze, korzystniejsze dla samego procesu nauki. Dodatkowo korzystając z nauki online można dochować dyskrecji. Plusem oferty korepetycji przez Skype jest możliwość pobierania lekcji u najlepszych, jak i u początkujących nauczycieli, studentów. Z lekcji nie trzeba korzystać ciągle, cyklicznie. Można wykupić zarówno pojedynczą lekcję jak i co pewien czas, w razie potrzeby. Często lekcje przez Skype traktowane są jako przypomnienie języka, test wiedzy, sprawdzenie się przed egzaminem, maturą. Warto pamiętać, iż wybierając lektora możemy wybrać native speakera na profesjonalne konwersacje - podaje http://preply.com/ - platforma do nauki języków obcych.

 

Oprogramowanie Skype nie zniekształca głosu i zapewnia doskonałą jakość połączeń, dzięki czemu korepetycje językowe przez Skype są swoją formą, wartością najbardziej zbliżone indywidualnemu kontaktowi w cztery oczy, rzeczywistemu spotkaniu rozmówców. Doskonałym pośrednikiem w znalezieniu odpowiedniego korepetytora jest platforma Preply.com. Dzięki temu serwisowi poznasz pełen wachlarz atutów korepetycji zdalnych jak również bazę kontaktową lektorów, native speakerów. Wygodny podział na języki pozwala szybko się odnaleźć i wyszukać stosowną osobę. Prócz przeszukiwania już zamieszczonych ofert nauki języka na różnych poziomach, także języka specjalistycznego ze słownictwem branżowym, biznesowym itd. znaleźć można miejsce na dodawanie własnych ogłoszeń o chęci podjęcia nauki z lektorem na danych warunkach. Ciekawostka platformy jest baza danych lektorów, którzy poza korepetycjami mobilnymi udzielają również lekcji stacjonarnie w sposób klasyczny. Wpisując własną miejscowość możemy wyszukać osoby z okolicy, z których usług możemy skorzystać.

 

Preply.com gwarantuje nie tylko darmowe pośrednictwo, ale także bezpieczeństwo transakcji. Mnóstwo osób obawia się podjąć naukę z lektorami, których nie zna. Obawiają się nie tylko o kompetencje i kwalifikacje oferentów ale również o kwestie rozliczeń za zrealizowane lekcje online. W przypadku Preply to serwis bierze na siebie odpowiedzialność za rozliczenie. W razie gdy użytkownik nie jest zadowolony z jakości lekcji bądź z przyczyn leżących po stronie lektora do lekcji nie doszło Preply zwraca pieniądze wpłacającemu. Dodatkowym atutem serwisu jest możliwość korzystania z wielu promocji na pakiety lekcji. Kupując serię lekcji możemy zaoszczędzić płacąc dziesięć procent taniej lub też otrzymując kolejną lekcję gratis.

 

Aby zachęcić do korzystania ze Skype również do nauki języka Preply oferuje darmowe lekcje testowe. To rewelacyjna okazja do sprawdzenia na ile odpowiada nam taka forma nauki. Liczne pozytywne cechy serwisu sprawiają, iż jego obsługa jest intuicyjna, łatwa i przyjemna. Estetyczna szata graficzna to drobiazg, który jest także ważny składając się na sukces korepetycji online wśród polskich użytkowników internetu. Łatwość rejestracji w serwisie pozwala skorzystać z jego zasobów nawet początkującym internautom. Po zarejestrowaniu się, każdy użytkownik w Preply.com ma możliwość przeglądania profili lektorów jak i oceniania ich pracy, wyrażania opinii na temat konkretnej osoby korepetytora. Ma to na celu ułatwić wybór użytkownikom poszukującym odpowiedniej osoby nauczyciela. Samo oferenci publikują w swych profilach swoje doświadczenie, przygotowanie, metody pracy jak również zainteresowania, dyspozycyjność itd. Dzięki tym informacjom można wybrać lektora spełniającego nasze warunki bądź najbardziej zbliżoną osobę do ich wypełnienia.

 

Preply chcąc zainteresować swoją oferta jak najszersze grono internautów i dopasować się do potrzeb użytkowników platformy wciąż się doskonali uruchamiając kolejne moduły forum, bloga itp. Aktualnie dostępna w pięciu językach. Oferuje naukę kilkunastu języków przez profesjonalistów. Do wyboru są między innymi języki popularne jak angielski, niemiecki, francuski, jak również języki mało popularne jak japoński, ukraiński, a także polski jako język obcy. Platforma jest nie tylko praktycznym narzędziem dla uczniów zainteresowanych nauką, ale także dla samych lektorów, którzy dzięki niej maja szansę dotrzeć do potencjalnych odbiorców.

Dotąd funkcjonowało na świecie kilka podobnych do Preply platform i wciąż funkcjonują. Preply to wciąż nowość na polskim rynku, mimo iż ma za sobą już swoje pierwsze sukcesy, zadowolone grono użytkowników, stałych klientów. Warto zapoznać się z ofertą Preply, gdyż niewątpliwie jest to iście nowoczesny sposób nauki języka, który może zastąpić kurs językowy, uzupełnić samodzielną naukę, jak i przydać się przy okazji obiektywnej oceny znajomości języka, weryfikacji rzeczywistych umiejętności.


 


Cytuj ten artykuł na swojej stronie

Komentarze użytkowników (0)

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2017 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
następny artykuł »


                          ISSN: 2080-6760
Forgot Password?


ling.pl - darmowy słownik internetowy: słownik 2 mln haseł
[Szukaj w słowniku]
darmowy sownik angielski


 
Anglisci.pl    2004 - 2017,      ISSN: 2080-6760 Reklama w portalu Anglisci.pl Kontakt z redakcj
| Angielski gramatyka i nauka słówek | słownik angielsko polski | słownik polsko angielski | Katalog: szkoły i kursy językowe |
| asdf.pl | Forum językowe | Program Insta.Ling dla szkół i nauczycieli |